Logotyp SłówkaAngielski.pl
Email:   Hasło:  
Zarejestruj się / Przypomnij hasło  Zapamiętaj   

O co chodzi?

 1. poznawaj nowe słówka angielskie
 2. rozmawiaj swobodnie w najpopularniejszym języku świata
 3. zdobądź pracę na jakiej Ci zależy!

Jak to działa?

 1. zapisujesz się poniżej
 2. co drugi dzień na twoją skrzynkę pocztową otrzymasz lekcję zawierającą 3 nowe słówka angielskie oraz przysłowie lub idiom
 3. po każdych 15 lekcjach (czyli ok. miesiąca) otrzymasz podsumowanie zawierające wszystkie słówka z 15 lekcji, a następnego dnia możliwość sprawdzenia się w krótkim teście ze słówek (jeśli będziesz chcieć oczywiście- testy są dla Ciebie)


Zgadzam się z Polityką Prywatności

Newsy

Nowy adres strony i zmiany w lekcjach

Jakiś czas temu otrzymałem sugestie aby wymowa słownictwa była na jednej stronie z pisownią i tłumaczeniem. Zrealizowanie tego było dość kłopotliwe z kilku technicznych powodów, jednak mogę dzisiaj z radością powiedzieć, że udało mi się znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu odsłuchiwanie wymowy słówek będzie znacznie wygodniejsze. Zapraszam do przykładowej lekcji, aby zobaczyć już teraz jak to działa lub do jakiegoś zestawu słówek. Druga bardzo ważna zmiana, to nowy adres strony- slowkaangielskie.pl w miejsce starego- słówkaangielski.pl z polskimi znakami, który sprawiał dość sporo problemów. Niebawem zajmę się przygotowaniem możliwości łatwego wydrukowania zestawów słówek, co zasugerowała mi jedna z czytelniczek, tak więc jak widać spełniam Wasze życzenia, może więc warto napisać swoją sugestię na temat kursu i strony?

20.1.2010r., Bartłomiej Trybuła

Dla wędkarzy, majsterkowiczów i wzrokowców...

Minęło dość sporo czasu od ostatniego newsa, wrzucam więc nowo przygotowane zestawy słówek, tak abyście mogli poznać: części samochodowe, ryby oraz kolory po angielsku. Ten ostatni zestaw jest dodatkowo ilustrowany, co powinno ułatwić zapamiętanie nowego słownictwa. W miarę możliwości będę starał się tworzyć więcej zestawów tego typu, ale wymaga to oczywiście czasu i odpowiednich materiałów do zilustrowania. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, o których wspominałem wcześniej to z pewnością zostaną zrealizowane. Cierpliwości... =).

6.1.2010r., Bartłomiej Trybuła

"Słówka angielskie" w różnych miejscach, w tym na Twoim telefonie

Przygotowałem nowy, tym razem dość krótki, zestaw słówek- "Miejsca", w którym to umieściłem listę przeróżnych budynków, instytucji i innych miejsc gdzie możecie się znaleźć poczynając od obory, a kończąc na uniwersytecie. Ponadto przygotowuję również garść materiałów dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim zupełnie od zera, a także program na telefony, który pozwoli Wam zabrać ze sobą słówka do nauki w najodgleglejsze miejsca. Więcej informacji na ten temat już wkrótce...

16.12.2009r., Bartłomiej Trybuła

Czym jest krzywa zapominania i jak zorganizować powtórki słówek

"Załóżmy, że idziesz na lekcję lub otrzymujesz z serwisu internetowego dziesięć nowych słówek. Ile z nich pamiętasz na następny dzień? Ile po tygodniu? Ile na końcu miesiąca? Jeżeli nie sięgamy do poznanego materiału, nie powtarzamy go, to prawdopodobnie stan zapamiętania tych słówek można by przedstawić następująco: (...)". Takimi słowami rozpoczyna się nowy, świetny artykuł przygotowany specjalnie dla Was przez Justynę Ficner i jeśli jesteś ciekawy jego dalszej części, to zapraszam do działu Artykuły lub bezpośrednio do wspomnianego tekstu, pt. "Jak szybko zapominamy i jak sobie z tym poradzić?".

5.12.2009r., Bartłomiej Trybuła

Lekcje w nowej formie

Dzisiejszy news to kolejne 2 nowości, mianowicie zapowiadana w Laboratorium atrakcyjniejsza szata graficzna lekcji e-mailowych oraz nowy zestaw słówek tematycznych. Nowa forma lekcji niesie ze sobą kilka korzyści: lepszą czytelność prezentowanych słówek, możliwość ukrycia wybranej kolumny ze słówkami angielskimi bądź polskimi oraz większą integrację ze stroną kursu (a więc wygodniejszy dostęp do różnych materiałów). Czy zdarza Ci się ucząc nowych słówek zasłaniać po prostu ręką angielskie słówka, a następnie odsłaniając sprawdzać czy dobrze je zapamiętałeś? Jeśli tak, to można teraz zrobić to przy pomocy dwóch odpowiednich przycisków na dole strony. Kolejna nowość to baaaardzo obszerna lista słówek- Zawody

24.11.2009r., Bartłomiej Trybuła

Mięso, sport i części ciała czyli nihil a me alienum puto

Zgodnie z obietnicą dodałem 3 nowe zestawy słówek o tematyce: Mięso, Dyscypliny sportowe oraz Części ciała. W dziale Słówka angielskie jest więc już w sumie 226 nowych słówek, które z pewnością wzbogacą Twoje słownictwo. Jeśli chciałbyś natomiast abym w pierwszej kolejności stworzył jakiś zestaw, który Cię interesuje, to zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego i przesłania mi swojej sugestii.

16.11.2009r., Bartłomiej Trybuła

Zniżki od Złotych Myśli

Miło mi poinformować Was, że Złote Myśli specjalnie dla czytelników mojego kursu przygotowały zniżkę na pewną interesującą publikację autorstwa Pawła Sygnowskiego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie Zniżki na książki wydawnictwa Złote Myśli. Podjąłem również pewną współpracę z tym wydawnictwem, tak więc myślę, że już niedługo będę miał do zaoferowania kilka innych ciekawych pozycji specjalnie dla Was w bardzo atrakcyjnych cenach! Poza tym dział Słówka angielskie przestał wreszcie ziać pustkami i pojawił się tam pierwszy zestaw słowek o tematyce "Drzewa". Już wkrótce postaram się rozbudować ten dział, ale na początek dobre i te kilka drzewek =).

10.11.2009r., Bartłomiej Trybuła

O wyobraźni słów kilka

"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" powiedział kiedyś A. Einstein. I miał rację. Warto by jedynie dodać jak wspaniałe rezultaty może przynieść połączenie obydwu owych. Jeśli jesteś ciekawy, to zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem jaki pojawił się na stronie, pt. "Wizualizacja jako technika wspomagająca zapamiętywanie słówek". Choć nazwa może lekko przerażać, to zapewniam, że technika ta przynosi znakomite rezultaty, dając przy okazji masę frajdy z nauki.

Korzystając z okazji chciałbym również napisać kilka słów o tym co możecie znaleźć w nowej wersji strony:

 • Strona główna (Newsy) - Punkt wyjściowy serwisu, informacje o nowościach
 • Artykuły - Materiały, które sprawią, że nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna
 • Słówka angielskie - Dodatkowe zestawy słówek, przysłów, idiomów i zwrotów angielskich z różnych dziedzin
 • Laboratorium - Zobacz nad czym właśnie pracuję aby ulepszyć kurs i serwis. A może masz własny pomysł?
 • Kontakt - Informacje kontaktowe z autorem serwisu

31.10.2009r., Bartłomiej Trybuła

Wymowa słownictwa w lekcjach

Przygotowałem nieco atrakcyjniejszą graficznie formę lekcji z możliwością odsłuchania angielskiej wymowy słówek! Myślę, że "wzrokowcy" i "słuchowcy" powinni być zadowoleni.

23.10.2009r., Bartłomiej Trybuła

O zmianach, które nadeszły i tych które nadejść dopiero mają

Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, a wbrew oczekiwaniom, kurs w trakcie swojej 2 miesięcznej zaledwie bytności cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W związku z tym postanowiłem po raz kolejny rozbudować serwis, tak aby umożliwił zamieszczenie większej ilości materiałów, które pomogą Wam w nauce. W tym celu zleciłem również przygotowanie serii artykułów (przez profesjonalnego tłumacza), którymi już wkrótce się z Wami podzielę, a tymczasem zapraszam do zapoznania się z pierwszym z nich, pt. "Super efektywny sposób zapamiętywania słówek – fiszki". Cały czas pracuję również nad ulepszaniem kursu i szykuję kilka niespodzianek dla uczestników, ale o szczegółach powiem nieco później...

30.9.2009r., Bartłomiej Trybuła

Nowa wersja "słówek"

Przebudowałem nieco stronę, tak aby umożliwiała nieco większą interakcję z Wami, a także dodałem z prawej strony "Sugestera". Zachęcam żebyście na własną rękę zobaczyli cóż to takiego =).

23.9.2009r., Bartłomiej Trybuła

Design by Bartłomiej 'Hx' Trybuła 2009. All rights reserved.